Nowoczesne napędy pneumatyczne dostępne na rynku są bardzo trwałe. Zostały zaprojektowane w taki sposób, aby nie ulegały zniszczeniom pod wpływem zmiennych warunków środowiskowych i atmosferycznych.
Rodzaje napędów pneumatycznych
Napędy pneumatyczne w zależności od zastosowania występują w różne formie. Wyróżniamy:
- Napęd liniowy DLGF – został zaprojektowany do użycia w systemach manipulacyjnych. Jest idealny do integracji z kompaktowymi koncepcjami maszyn dzięki samonastawnej amortyzacji PPS. Smukła i opływowa budowa tego napędu umożliwia prosty montaż bez wsporników.
- Napęd liniowy DFPI – zawiera wytrzymałe gniazdo wtykowe, które zabezpiecza przyłącza elektryczne i pneumatyczne. Dzięki czemu zapewnia niezawodne działanie. Wyposażony został w interfejs montażowy zgodny z ISO 15552 lub DIN 3358.
- Napęd ćwierćobrotowy DFPD – posiada prostą i kompaktową konstrukcję do jedno- lub dwustronnego działania. Wykorzystywany jest do większości zadań związanych z przemysłem procesowym – m.in. do automatyzacji przepustnic, zaworów kulowych i tłumików powietrza. Napęd ten świetnie pracuje zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach (od -50 C do +150 C). Znajduje zastosowanie w przemyśle spożywczym, chemicznym i farmaceutycznym, a także w procesach uzdatniania wody.
- Napęd z wózkiem DGST – to najbardziej kompaktowa jednostka na rynku, która wymaga niewielkiej przestrzeni zabudowy. Precyzyjna i wydajna jednostka mini DGST znajduje zastosowanie głównie w przemyśle elektronicznym, w budowie maszyn ogólnych i specjalnego zastosowania oraz handlingu.
- Napęd wahadłowy DRRD – charakteryzuje się wysoką stabilnością nawet przy najmniejszych wielkościach napędu. Dzięki dokładnemu pozycjonowaniu posiada większą niezawodność także przy użyciu długiego ramienia dźwigni. Napęd ten posiada dwie opcje amortyzacji: wewnętrzną (co daje nam oszczędność miejsca) lub zewnętrzną (osiąga maksymalny moment obrotowy w położeniu końcowym).
- Napęd wahadłowym z tłokiem łopatkowym DRVS – wyróżnia się prostą kompaktową konstrukcją, która jest łatwa w obsłudze. Ma płynną regulację kąta obrotu (w zakresie –90°/180° lub 270°) i jest lekki. Jego szczelna konstrukcja znajduje zastosowanie nawet w trudnych warunkach pracy.
- Napęd z prowadzeniem DFM – poprzez użycie dwóch wersji prowadnic napędy te mogą przenosić średnio aż o ponad 100% większe obciążenia niż rozwiązanie konstrukcyjne. Połączenie napędu liniowego i mocnej jednostki prowadzącej DFM pozwala na przenoszenie dużych obciążeń w niewielkiej przestrzeni roboczej. Dzięki różnym opcjom montażu i przyłączy pneumatycznych możliwe jest elastyczne dostosowanie do każdej aplikacji.
Jeśli szukasz odpowiednich napędów pneumatycznych do usprawnienia pracy w swojej firmie, skontaktuj się z przedstawicielami firmy SCHIPOLSKA.